Home

20151019_191416

 

19.10.2015 günü 18.30’da yaptığımız Etü Acm tanışma toplantısı yaptık.Acm başkan yardımcısı ve bir MSP olarak yerine getirmem gereken sorumluluklardan bahsettim.Peki sadece bu kadar mı?

 

Hayır tabi ki de!!

 

Toplantıda konuşulan konulardan genel olarak bahsedecek olursak. Öncelikle ACM başkanımız Begüm Bingöl kulüp ve kulüp için kurallar dan bahsetti yanı sıra GDG Ankara’nın düzenlediği android günleriyle ilgili bilgiler vererek katılamk isteyen kişiler bilinçlendirildi

 

Ardından çıkan Ayberk Ahmet arkadaşımız Etü Acm ile ortak olarak yürütülen ve Başkanlığını yaptığı Etü e-spor ve oyun geliştirme kulübüyle ilgili üyelere detaylı bilgiler verdi.

11224256_1054619391217403_8543068695217698118_n

Ayberkten sonra sahneye ben çıktım ve öncelikle 27 kasımda gerçekleştireceğimiz Engin Polat ile Azur eğitimiyle ilgili Engin Polat kimdir ve Azure kısaca nedir nerelerde işimize yarar ve kimler kullanır sorularına kısa cevaplar niteliğinde bir anlatıda bulundum.Daha sonra yürütmek istediğimiz Fiziksel Engelli İnsanlar için bilgisayar eğitimi içerikli bir sosyal sorumluluk projesi olan düşüncemizden bahsettim.Dream-up’ ı okulumuza getirerek öğrencilere ücretsiz bir eğlence yaşatmak için uğraştığımız çabalardan bahsedildi.Peki bu konuda gerçekten ne yaptık. Şöyle ki Dream-up şirketini okulumuza getirmek için gerekli olan 850 tl parayı bulmamız gerekiyordu öncelikli olarak. Acm üyeleri aramızda bir parti düzenleyerek hem tanışmayı hemde eğlenip para kazanarak hem dream-up ı okulumuza getirmeyi hemde sonraki etkinliklerimizde yapılacak şeyleri bir üst seviye iyi yapabilmek amaçlandı.

Son olarak sahneye gelen Ozan Selçuk Gümüş arkadaşımız kendi fikri olan ve lise çağındaki bilgisayara kodlamaya ilgili öğrencilere yardım etmenin amaçlandığı codelama kampı adlı projesinden bahsetti.

Toplantı sonunda bu projelerde etkin olarak görev almak isteyen öğrencilerin hangi projede yer almak istiyorsa isimlerini yazdırarak aramıza katmış olduk.Haftaya yapılacak olan kahvaltıyla birlikte daha sosyal ve daha güzel bir Etü Acm karşınızda olacağından hiç şüpheniz olmasın.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s